PROJEKT “ZIMOWE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ”, FORUM ZALEWU - 12.02.2020

PROJEKT “ZIMOWE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ”, FORUM ZALEWU - 12.02.2020

WYCIECZKA w świat natury wolińskiej i nie tylko…

Wspólny program „Forum Zalewu” gmin Nowe Warpno, Police, Stepnica, Międzyzdroje, Kamień Pomorski, Wolin oraz ośrodków edukacji przyrodniczej stworzył projekt Ferii Zimowych 2020, który był przeznaczony dla dzieci z klas 6-8 szkół podstawowych znajdujących się na terenach gmin...

Projekt zakładał połączenie miast partnerskich w pary i zorganizowanie wycieczek dla dzieci mających na celu poznanie naturalnych terenów oraz miast w naszym regionie. Kamień Pomorski jest w parze z zaprzyjaźnionym

Celem programu jest podniesienie świadomości o atrakcyjności regionu, w którym mieszkają uczestnicy programu, ze szczególnym uwzględnieniem wyjątkowych warunków przyrodniczych panujących dookoła Zalewu Szczecińskiego i Zalewu Kamieńskiego. Program ma także na celu promocję zdrowego trybu życia o każdej porze roku i aktywizację uczniów w czasie wolnym od szkoły.

PROGRAM WYCIECZKI:

8.00 – Zbiórka pod Halą i wyjazd autokarem
8.00 – 9.30 - Przejazd z Kamienia Pomorskiego do Parku Natury Zalewu Szczecińskiego
9.30 – 11.00 - Park Natury Zalewu Szczecińskiego • Rola wielkich „zgryzaczy” w aktywnej ochronie przyrody, czyli spotkanie z Konikami Polskim oraz krowami rasy Szkocka Wyżynna • Woda na obszarze łąk.
11:00 – 12.30 - Przejazd przez farmę wiatrową. Odnawialne źródła energii.

Przejazd do Centrum Słowian i Wikingów: odwieczne współdziałanie przyrody i człowieka.
13:30 – 13.45 - Przejazd do Wolina, Muzeum Regionalne w Wolinie

Obiad i wyjazd powrotny do Kamienia Pomorskiego. Młodzież zdecydowała o tworzeniu plakatów konkursowych tego samego dnia, więc po powrocie zostaliśmy w siedzibie Kamieńskiego Domu Kultury i do godzin wieczornych tworzyliśmy plakaty!

Podczas wycieczki młodzież, z inicjatywy KDK, pod okiem Dyrektor Kamieńskiego Domu Kultury Małgorzaty Michałowskiej, zrealizowała film i projekt fotograficzny, który był wyświetlany na kolejnym zjeździe Forum Zalewu i otrzymał brawa i podziękowania.

Projekt ten wyglądal następująco: Chętni uczestnicy mieli do dyspozycji aparat cyfrowy, jednak tylko 10 "klatek filmu"- zdjęć do wykorzystania. Kadry musiały być więc przemyślane ...10! Apart idzie dalej!
Zanim amator fotograf miał zrobić swoje zdjęcia, zdjęcie było robione jemu przez poprzednika.
Zapraszamy do obejrzenia FOTOGRAFII I FILMU ZROBIONEGO PRZEZ DZIECI i młodzież uczestniczącą w wycieczce!

Dziękujemy Gminie Wolin i Gminie Stepnica, Stowarzyszeniu na rzecz Wybrzeża, Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie, Jomsborg Vineta , Muzeum Regionalnemu im. A. Kaubego w Wolinie za super przygodę!
Dziękujemy Martyna Rabska-Osipowicz oraz Kazimierzowi Rabskiemu za koordynowanie tego wspaniałego projektu!

Wyniki konkursu plastycznego znajdują się na stronie internetowej projektu: https://southbaltic-cicpa.eu/pl/konkurs-plakatowy/