Obchody 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości - 8-11.11.2019

Obchody 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości - 8-11.11.2019

8 listopada w godzinach 9.00-12.00 na Hali Sportowej, w Salce Kadeku odbyły się otwarte Warsztaty z robienia kotylionów, w których uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych, przedszkoli, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz PSONI . Kotyliony to wzorowane na orderach wstążeczki, rozetki, bukieciki lub kokardy w barwach narodowych, które zostały rozdane w czasie obchodów Święta 11 listopada przed mszą w Katedrze oraz przed uroczystością przy Ratuszu.

11 Listopada o godzinie 15:00, na terenie Mariny i Amfiteatru, rozpoczęły się biegi dla dzieci „Rusz śmiało swoje ciało”, w ramach programu społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski organizowane przez Klub Biegacza Kamień Pomorski.

O godz. 17.00 w Kamieńskiej Katedrze została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, oficjalnych delegacji oraz mieszkańców.

Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali spod katedry na plac pod Ratusz Miejski, gdzie wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski, została podniesiona Flaga Państwowa na maszt, odbył się apel patriotyczny, okolicznościowe przemówienia, występy artystyczne oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości na uczestników czekał ciepły poczęstunek przygotowany przez Klub Seniora Lawenda oraz ognisko.

Uroczystość uświetnił również pokaz grafiki laserowej, wyświetlonej na północnej ścianie Ratusza, o tematyce narodowej i lokalnej.

Po zakończeniu świętowania pod Ratuszem wszyscy chętni udali się do środka Ratusza, na Salę Konferencyjną aby uczestniczyć we wzruszającym programie artystycznym "Cicha Miłość" przygotowanym przez zespół Strefa Dźwięku. Można było posłuchać piosenek i pieśni patriotycznych lub przyłączyć się do śpiewania pieśni patriotycznych i piosenek. Mieszkańcy Kamienia Pomorskiego przeżywali chwilę uniesienia, wzruszenie, dzięki któremu poczuliśmy ducha wspólnoty.

Dziękujemy współorganizatorom, wolontariuszom oraz wszystkim obecnym na Spotkaniu upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości!