W sobotę 26 stycznia br. w sali widowiskowej Kamieńskiego Domu Kultury odbył się drugi turniej w ramach "II Mistrzostw Kamienia Pomorskiego w Skokach Narciarskich". Do rywalizacji przystąpiło 26 zawodników, którzy tym razem oddawali skoki na skoczni w Belgii o punkcie konstrukcyjnym K95, na skoczni w Estonii o punkcie konstrukcyjnym K155 oraz na skoczni w Rosji o punkcie konstrukcyjnym K200.

Od samego początku było widać, iż zawodnicy przez ostatnie trzy tygodnie ostro trenowali, czego efektem były dalekie skoki. W Belgii najlepszy okazał się pan Konrad Piwowarczyk z Kamienia Pomorskiego (116,5 m., 111,0 m. - 305,9 pkt.), który pokonał lidera klasyfikacji generalnej pana Emila Hyżowieckiego z Wolina (110,5 m., 109,0 m. - 291,9 pkt.). Natomiast na najniższym stopniu podium stanął pan Michał Rusinowicz także z Wolina (110,5 m., 107,5 m. - 287,8 pkt.)

Po krótkiej przerwie zawodnicy rozpoczęli rywalizację w Estonii na skoczni o punkcie konstrukcyjnym K-155. W pierwszej serii najdalszy skok oddał pan Mateusz Gągała z Kołczewa (156,5 m., 179,3 pkt.). Natomiast w drugiej serii najdalszy rezultat osiągnął pan Grzegorz Szwed z Kołczewa (162, 5 m., 187,0 pkt.), co pozwoliło mu wygrać. Na drugim miejscu uplasował się pan Przemysław Łukasiewicz z Kołczewa, a na trzecim miejscu Konrad Piwowarczyk z Kamienia Pomorskiego.
Wreszcie przyszedł czas na dłuższą przerwę kiedy to zawodnicy oraz kibice mogli posilić się ciepłą herbatą, kawą oraz przepyszną kiełbaską z grilla, którą przygotował niezastąpiony kucharz pan Bernard Kiełpiński.
Po przerwie zawodnicy przystąpili do rywalizacji na ostatniej skoczni narciarskiej w Rosji, gdzie punkt konstrukcyjny wynosi 200 metrów. Skocznia ta wyzwoliła ogromne emocje wśród zawodników oraz kibiców, czego efektem były dalekie skoki. Tuż za wschodnią granicą najlepszy okazał się pan Jakub Kurek z Międzyzdrojów (208,0 m., 207,0 m. - 367,4 pkt.), na drugim miejscu uplasował się pan Piotr Wierzbicki z Kołobrzegu (209,0 m., 192,0 m. - 356,1 pkt.), natomiast na najniższym podium stanął pan Łukasz Martynowski z Kołczewa (201,0 m., 197,5 m. - 353,6 pkt.).
Po oddaniu przez zawodników sześciu skoków konkursowych poznaliśmy klasyfikację, a także najlepszych trzech zawodników, którzy otrzymali z rąk pana Michała Ćwiklińskiego oraz pana Marka Szymańskiego pamiątkowe statuetki oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim oraz przez Palarnię Etno Cafe z Wrocławia.

I miejsce - Konrad Piwowarczyk, Kamień Pomorski - 198 pkt.
II miejsce - Grzegorz Szwed, Kołczewo - 186 pkt.
III miejsce - Przemysław Łukasiewicz, Kołczewo - 175 pkt.
IV miejsce - Emil Hyżowiecki, Wolin - 165 pkt.
V miejsce - Piotr Wierzbicki, Kołobrzeg - 144 pkt.
VI miejsce - Jakub Kurek, Międzyzdroje - 141 pkt.
VII miejsce - Łukasz Martynowski, Kołczewo - 126 pkt.
VIII miejsce - Michał Rusinowicz, Wolin - 99 pkt.
IX miejsce - Remigiusz Pęcak, Kamień Pomorski - 84 pkt.
X miejsce - Robert Sito, Kamień Pomorski - 76 pkt.
XI miejsce - Konrad Radys, Wolin - 74 pkt.
XII miejsce - Michał Ćwikiński, Kamień Pomorski oraz Karolina Pęcak - 68 pkt.
XIV miejsce - Cezary Majtyka, Kamień Pomorski - 67 pkt.
XV miejsce - Mateusz Gągała, Kołczewo - 66 pkt.
XVI miejsce - Artur Licznerski, Kamień Pomorski oraz Piotr Wołkowiecki, Kamień Pomorski - 57 pkt.
XVIII miejsce - Małgorzata Rusinowicz, Wolin - 50 pkt.
XIX miejsce - Marek Szymański, Kamień Pomorski - 44 pkt.
XX miejsce - Valerii Burianenko, Wrzosowo - 42 pkt.
XXI miejsce - Łukasz Turek, Kamień Pomorski - 36 pkt.
XXII miejsce - August Wolniakowski, Dziwnów - 34 pkt.
XXIII miejsce - Katarzyna Kaminiska, Wrzosowo - 33 pkt.
XXIV miejsce - Aleksandra Ćwiklińska, Kamień Pomorski - 20 pkt.
XXV miejsce - Emil Turek, Kamień Pomorski - 18 pkt.
XXVI miejsce - Lena Skórka, Kamień Pomorski - 16 pkt.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację generalną po 6 z 9 skoczni, w której sklasyfikowanych zostało 36 zawodników.
I miejsce - Hyżowiecki Emil, Wolin - 445 pkt.
II miejsce - Piwowarczyk Konrad, Kamień Pomorski - 354 pkt.
III miejsce - Łukasiewicz Przemysław, Kołczewo - 344 pkt.
IV miejsce - Kurek Jakub, Międzyzdroje - 283 pkt.
V miejsce - Rusinowicz Michał, Wolin - 215 pkt.
VI miejsce - Martynowski Łukasz, Kołczewo - 210 pkt.
VII miejsce - Ćwikliński Michał, Kamień Pomorski - 207 pkt.
VIII miejsce - Wierzbicki Piotr, Kołobrzeg - 198 pkt.
IX miejsce - Szwed Grzegorz, Kołczewo - 186 pkt.
X miejsce - Rusinowicz Małgorzata, Wolin - 180 pkt.
XI miejsce - Pęcak Remigiusz, Kamień Pomorski - 163 pkt.
XII miejsce - Sito Robert, Kamień Pomorski - 161 pkt.
XIII miejsce - Szymański Marek, Kamień Pomorski - 157 pkt.
XIV miejsce - Majtyka Cezary, Kamień Pomorski - 132 pkt.
XV miejsce - Pęcak Karolina, Kamień Pomorski - 129 pkt.
XVI miejsce - Kiersztyn Piotr, Dziwnów - 84 pkt.
XVII miejsce - Radys Konrad, Wolin - 74 pkt.
XVIII miejsce - Michalak Daniel, Kamień Pomorski - 71 pkt.
XIX miejsce - Turek Łukasz, Kamień Pomorski - 68 pkt.
XX miejsce - Gągała Mateusz, Kołczewo - 66 pkt.
XXI miejsce - Wolniakowski August, Dziwnów - 64 pkt.
XXII miejsce - Motyka Antoni, Kamień Pomorski - 62 pkt.
XXIII miejsce - Licznerski Artur, Kamień Pomorski oraz Wołkowiecki Piotr, Kamień Pomorski - 57 pkt.
XXV miejsce - Burianenko Valerii, Wrzosowo - 42 pkt.
XXVI miejsce - Cichocki Piotr, Kamień Pomorski - 41 pkt.
XXVII miejsce - Kaminiska Katarzyna, Wrzosowo - 33 pkt.
XXVIII miejsce - Kiersztyn Wiktoria, Dziwnów 32 pkt.
XXIX miejsce - Kiersztyn Marta, Dziwnów - 31 pkt.
XXX miejsce - Wierzbicka Aurelia, Kołobrzeg oraz Krzyżanowski Filip, Kamień Pomorski - 25 pkt.
XXXII miejsce - Siomka Zofia, Kamień Pomorski - 21 pkt.
XXXIII miejsce - Ćwiklińska Aleksandra, Kamień Pomorski - 20 pkt.
XXXIV miejsce - Turek Emil, Kamień Pomorski - 18 pkt.
XXXV miejsce - Wołosiak Beata, Kamień Pomorski - 17 pkt.
XXXVI miejsce - Skórka Lena, Kamień Pomorski - 16 pkt.

Finałowy turniej zaplanowany został na 16 lutego br. (sobota, godzina 12:00). Już teraz serdecznie zapraszamy zawodników oraz kibiców. Jeżeli ktoś nie był z nami podczas pierwszego oraz drugiego turnieju to nic nie szkodzi na przeszkodzie aby dołączyć podczas finałowego turnieju.

Zachęcamy do obejrzenia transmisji z dwóch ostatnich turniejów, które dostępne są pod linkiem: