MAGICZNE FERIE - PÓŁKOLONIA - 10-14.2020

Opowiadania i bajki o czarodziejach na dobre zadomowiły się w naszej kulturze... Teraz, choć na chwilę dzieci poczuły się jak w Szkole Magii i Czarodziejstwa z Waszego ulubionego filmu.
Podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych 2020, w Kamieńskim Domu Kultury odbyły się zajęcia nie z tego świata! W programie półkolonii odbyło się wiele ciekawych zajęć i niespodzianek!

Tak oto:
Przybyłe na półkolonie dzieci musiały wykazać się odwagą już na początku, "przechodząc przez ścianę" peronu 9 i 3/4.
Dalej czekał na nie nasz gajowy Hagrid, czyli Juliusz Kwiatkowski i ciuchcia Hogwart Expressu (dziękujemy Bartkowi Piaścikowi z Parku Miniatur w Dziwnowie) z wagonikami niosącymi przyszłych uczniów szkoły do Hogwartu...

... wprost na inaugurację otwarcia i rytuał przydzielania uczniów do domów przez Tiarę Przydziału.

W naszej szkole były 4 domy: GRYF, FENIKS, DRAGON i JEDNOROŻEC.
Po przydzieleniu do Domów każda grupa tworzyła swój HERB, które później ozdabiały ściany Hogwartu.

Każde z dzieci otrzymało SZATY CZARODZIEJA.
Dziękujemy naszym wolontariuszom Dariuszowi oraz Tomaszowi Michałowskim za uszycie szat dla naszych małych czarodziejów.
Przygotowywanie RÓŻDŻEK prowadziła Profesorka Maggonagalka czyli Nadia Świerczyna, pracownik Kadeku.
Zajęcia ELIKSIRÓW i Zielarstwa (Mandragory) były specjalnością Profesor Hariet, czyli Anny Ćwiklińskiej!
Opowieści i czytanki o słynnych stworzeniach magicznych i mitologicznych oraz o duchach prowadziła Dyrektorka Dumbledorka, Albussa Dumbledorix - Małgorzata Michałowska, Dyrektor KDK.

Lekcje kaligrafii były pestką z Profesor Maggonagalką!
Warsztaty z iluzji, prawdziwa magia zafascynowała uczestników, a to za sprawą Profesorusa Snejpusa, czyli Michała Ćwiklińskiego - pracownika KDK.
Tworzenie swojego Patronusa, który świecił w ciemności prowadziła P. Maggonagalka.
Spotkanie i opowiadania o ptakach drapieżnych - Artur Stanisławski, Sokolnik. Dziękujemy za przyjazd i wspaniałą okazję do obserwowania tych fascynujących stworzeń!
Skonstruowaliśmy swoje MIOTŁY na których oczywiście nauczyliśmy się "latać"! Pomocny był nam gajowy Hagrid.
Stworzyliśmy swoje MANDRAGORY przy pomocy Profesor Hariet.
Wróżbiarstwo poprowadziła Albussa Dumbledorix. Nauczyliśmy się podstaw chiromancji, czyli czytania z dłoni oraz z fusów po herbacie.
Ulepiliśmy z mydełka OKO BAZYLISZKA! Zajęcia prowadziła Profesor Hariet.
Odbył się również Turniej o puchar QUIDDICHA !!!! Który wywalczyli ex aequo Jednorożce i Feniksy!! Wielkie brawa!

Lekcje Kamieni Magicznych poprowadził Tomasz Andrzejewski z Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim. CIEKAWE OPOWIEŚCI O KAMIENIACH, TWORZENIE TALIZMANÓW, WAHADEŁKA, WRÓŻENIE Z KAMIENI oraz WYCIECZKA DO BASZTY. Serdecznie dziękujemy za dzień pełen atrakcji i za podzielenie się z uczniami swoją wiedzą!

Na koniec mogliśmy poszaleć na Balu Domów, na którym rozdaliśmy Walentynki, ogłosiliśmy zwycięstwo w konkurencji o Puchar Domów, który wygrał Dom Jednorożców! Brawo!

Małgorzata Michałowska: Jako Dyrektor Kamieńskiego Domu Kultury pragnę podziękować za pełne zaangażowanie się mojego zespołu - pracownikom Kadeku - za przygotowania, realizację i mobilizację!

Bardzo dziękuję Pani Annie Ćwiklińskiej za rzetelne przygotowanie się, bogate zajęcia i opiekę nad podopiecznymi!

Beacie Wołosiak za pomoc, wolontariat!

MOSiRowi za Halę i inne pomieszczenia oraz za okazaną pomoc.

Do zobaczenia Czarodzieje i Czarownice! Dziękujemy Wam dzieci za super zabawę i piękną przygodę!

MAGICZNE FERIE - PÓŁKOLONIA - 10-14.2020