FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY - 12.01.2020

Kamieński Dom Kultury po raz kolejny został Sztabem WOŚP (tym razem bez Dziwnowa, Świerzna i Golczewa, które założyły swoje sztaby). W tegorocznej akcji charytatywnej udało nam się zebrać 52.991,87 PLN!!! Biorąc pod uwagę, że w tym roku działaliśmy sami jako miasto, jest to kwota rekordowa! Dziękujemy mieszkańcom za chęć niesienia pomocy i wspierania akcji WOŚP.

Dzień rozpoczęliśmy na sportowo: o godzinie 13:00 odbył się 14. Bieg WOŚP "Policz się z cukrzycą" w lesie w okolicach Radawki/na drodze z Dziwnówka do Łukęcina.
O 14:30 już na Hali Widowiskowo-Sportowej rozruszaliśmy się przy Latino Solo - otwartych zajęciach tanecznych dla mieszkańców Kamienia Pomorskiego i okolic prowadzone przez Sławomira Sowę ze Szkoły Tańca Sportowego Focus.
Następnie nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy, występ muzyczny podopiecznych Kamieńskiego Domu Kultury oraz I blok licytacji na Hali.
Ok. godziny 16:00 wystąpił zespół Lauders - był to energiczny występ w imprezowym klimacie muzyki disco-polo.
Wystąpili także podopieczni Szkoły Tańca KEEP oraz ze Szkoły Tańca Sportowego Focus, następnie gościnnie wystąpiła rockowa wokalistka Ewelina Kowalczyk oraz lokalny, młodzieżowy Zespół Rebels.
Odbyło się również tradycyjne licytowanie okolicznościowego torta, który póżniej został podzielony między uczestników imprezy.
Mocne brzmienia zapewnił nam heavy metalowy, kamieński Zespoł In Silence.
Tegoroczny Finał wzbogacił wyjątkowy pokaz stylizacji Patrycji Pietkiewicz - fryzjerki i stylistki odnosząca swoje sukcesy w polskim show-biznesie.
Zakończenie Finału WOŚP uświetniło symboliczne “Światełko do nieba” - zimne ognie zapalone równocześnie przed Halą Widowiskowo-Sportową.
Podczas całego wydarzenia był palony GRILL, był ciepły i słodki poczęstunek: ciasta, lody, kawa i herbata.
Była również wyznaczona STREFA ZABAW dla dzieci: dmuchane zamki, Dyziu na szczudłach, zabawy, wata cukrowa, warkoczyki, malowanie twarzyczek, balony, trampolinym, SALA GIER: z bilardem, ping-pongiem, grami planszowymi, FOTOBUDKA Tomasza Teteli, LOTERIA FANTOWA, LICYTACJE na Salce Kadeku…

Imprezę poprowadził Tomasz Kubik, a wszelkie licytacje - Lidia Dziobak.
Szczególnie dziękujemy osobom zaangażowanym w Finał WOŚP, który odbył się na Hali Widowiskowo-Sportowej:
Wszystkim uczestnikom wydarzenia za datki i kibicowanie występującym,
Zespołowi Lauders - za występ muzyczny,
Ewelinie Kowalczyk - za solowy występ wokalny,
Podopiecznym Kamieńskiego Domu Kultury - za odwagę i występy artystyczne,
Zespołowi In Silence - za mocne brzmienia,
Patrycji Pietkiewicz i modelkom oraz Aldonie Borowskiej- za wspaniały pokaz stylizacji,
Szkole Tańca Sportowego Focus - za wspólne Latino Solo oraz pokaz tańca,
Szkole Tańca KEEP - za energiczne występy,
młodzieżowemu Zespołowi Rebels - za występ muzyczny,
Lidii Dziobak - za prowadzenie licytacji,
Tomaszowi Kubikowi - za prowadzenie imprezy i świetny humor,
Sławkowi Poddębniakowi - za kolorowe baloniki,
Klaudii Bartoszewicz - za pomoc przy licytacji,
Członkiniom Zespołu Ludowego Stawnianki - za pajdy ze smalcem, słodki poczęstunek i pomoc organizacyjną,
Waldemarowi Pankowi z Tartaku, Stolarni PANKBUD - za nieustającą pomoc, wypożyczenie i przewiezienie elementów wystroju i drewnianych zabudowań,
Dorocie Skotnicka z KARCZMY MARINA - za kręcone lody i gofry,
Klubowi Seniora Lawenda - za grilla i poczęstunek,
Wiesławowi Żelkowi z Piekarni, Ciastkarni ŻELEK - za pieczywo, słodkości oraz tort okolicznościowy,
Waldemarowi Ciesiółce z Biura OMEGA - za laminowanie identyfikatorów,
Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim - za stoisko z książkami,
Dyziowi - za kręcenie balonów na szczudłach,
Krzysztofowi - za dmuchane skakańce dla dzieci,
Grażynie Gieroń - za zorganizowanie LOTERII FANTOWEJ,
Tomaszowi Teteli - za FOTOBUDKĘ,
Barowi Pycha - za zupę dla biegaczy i wolontariuszy,
Ani Pietkiewicz - za malowanie twarzy,
ZSP im. S.Staszica - za barszczyk i paszteciki,
SP1 - młodzieży wraz z Joanną Jarząb i Sławomirem Guzik- za wolontariat oraz gofry i tosty,
UTW - za bufet z ciastami,
Karolinie Kiełpińskiej - za plecenie warkoczy,
Ninie Kuładze, Lidii Radke - za opiekę nad Wolontariuszami
Rafałowi Ujazda ze sklepu rowerowego EFEKT24 - za liczne przedmioty na licytację,
Klubowi Biegacza - za wsparcie podczas biegu "Policz się z cukrzycą",
i wielu, wielu innym pomocnikom i wolontariuszom WOŚP w Kamieniu Pomorskim, których, ze względu na ilość zaangażowanych osób, mogliśmy pominąć.

Szczególne podziękowania kierujemy do zespołu wolontariuszy LICZĄCYCH PIENIĄŻKI, wspieranych przez Dyrektor Urzędu Pracy Annę Kowalską - za ciężką pracę do samego wieczora i rzetelność!
Dziękujemy naszym współorganizatorom - Gminie Kamień Pomorski oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji!