ANTHIMOS APOSTOLIS QUARTET - Kamieńskie Zachody ...

31 sierpnia, odbył się wyjątkowy koncert, na światowym poziomie! ⭐️ z cyklu "Kamieńskich Zachodów Słońca na leżakach" - ANTHIMOS APOSTOLIS QUARTET!✨️🎶

 

APOSTOLIS ANTHIMOS gitara, instrumenty perkusyjne
ROBERT SZEWCZUGA gitara basowa
OLAF WĘGIER saksofon
PIOTR MATUSIK instrumenty klawiszowe
Cztery wybitne osobowości europejskiej sceny jazzowej przedstawiły materiał z płyt "Parallel Worlds" oraz ostatniej "Apostolis/50".
 
🔎"Apostolis Anthimos, urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów. Gitarzysta z powołania, perkusista z zamiłowania, grywający na klawiszach. Nieodłącznie kojarzony z bluesem (Dżem, Krzak, SBB), ale również z jazzem i rockiem – muzyką fusion. Od 1971 roku jest członkiem SBB, jednej z wiodących polskich grup rockowych. We wczesnych latach 70-tych regularnie koncertował z Czesławem Niemenem, ikoną polskiej muzyki awangardowej. W latach osiemdziesiątych współpracował z Tomaszem Stańko. Podczas lat spędzonych w Grecji, Anthimos był bardzo poszukiwanym muzykiem, podróżował po świecie jako perkusista zespołu George’a Dalarasa.
 
W 1994 roku wydał debiutancki solowy album „Days We Can’t Forget” (wśród zaproszonych muzycznych gości znaleźli się Gil Goldstein, Matthew Garrison, Paul Wertico, Jim Beard czy Sugar Blue). W tamtym okresie grywał także z Patem Methenym. Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady występuje również z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband oraz Etienne Mbappe (na co dzień\ muzycy zespołu Johna McLaughlina). Apostolis regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie – czy to z SBB, czy solo – z własnymi projektami.
 
👉ANTHIMOS APOSTOLIS QUARTET to nowy projekt w którym bluesowe brzmienie gitary Apostolisa przeplata się z rockowo-jazzowym klimatem jego bębnów. Ten nadzwyczajny kwartet to muzyka doskonała: nastrojowa i wyrafinowana, jednakże z pulsującym groove’m oraz energią. Słowem – Muzyka przez duże „M”. Dla koneserów i nowicjuszy."
🤗 Dziękujemy za liczny udział w koncercie i wspaniały odbiór.
 
Dziękujemy za fotorelację Fotografia Anika Marszałek 👍
 
Do zobaczenia 9.09.23 na Marinie, na kolejnym koncercie z cyklu KZS 🌞👋