Koncert dla uhonorowania śp. założycieli Festiwalu, z okazji 25. Rocznicy I Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna w Kamieniu Pomorskim

- FOTORELACJA 📸

24 lipca 2021 roku rozpoczęliśmy Mszą Świętą w Katedrze Kamieńskiej, w intencji założycieli FWKL i intencji wszystkich, którzy współtworzyli Festiwal, a którzy już odeszli. Mszę odprawił Proboszcz Dariusz Żarkowski, przepiękną oprawę muzyczną mszy zapewnił Zespół Drzewiczanie.

Tradycyjnym, choć niefestwialowym korowodem przeszliśmy na Marinę, gdzie odbył się koncert zaproszonych zespołów oraz wręczenie podziękowań za wieloletnie zaangażowanie na rzecz FWKL.

Wystąpił lokalny Zespół Ludowy Stawnianki, obecna na każdym Festiwalu, od samego początku - Wesoła Gromada, a także solistka Anna Dorosińska ze Szczecina oraz Drzewiczanie z Kostrzyna nad Odrą. Koncert prowadził redaktor Donat Linkowski. Gościliśmy również pozostałych członków komisji konkursowej - Kazimierza Milera oraz Valeriego Burianenko.

Po koncercie delegacja odwiedziła grób Jana Iwaszczyszyna na kamieńskim cmentarzu, aby złożyć wieńce i odśpiewać pieśni.

Wieczorem odbył się mniej oficjalny koncert przy ognisku na Marinie, gdzie były tańce i integracja z mieszkańcami i turystami.

Dziękujemy Pani Janinie Wildze i Panu Zbigniewowi Piątkowskiemu za rejestrowanie wydarzenia i udostępnienie zdjęć.

Dziękujemy Marinie za pomoc techniczną, firmie Raj Ewy za udostępnienie kwiatów do dekoracji oraz Panu Leszkowi Królowi za wykonanie grafiki w technice linorytu do dyplomów - podziękowań.

Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na amfiteatrze, na scenie Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej! Czekamy za tym z utęsknieniem!