Zajęcia umuzykalniające – to oferta skierowana zarówno do dzieci jak i dorosłych, którzy podczas zajęć pragną zadbać o swój ogólny rozwój muzyczny. Podczas sesji umuzykalniających uczeń zyskuje umiejętność czytania nut, poznaje podstawowe zagadnienia i terminy muzyczne, rozwija swoje wyczucie rytmu i słuch muzyczny,  zyskuje podstawowe umiejętności ze śpiewu i gry na fortepianie. Tego typu zajęcia cenią  przede wszystkim rodzice, którzy chcą już od najmłodszych lat zadbać o rozwój muzyczny, intelektualny, a także wrażliwość i kreatywność swojego dziecka. Poprzez różnorodność tematów lekcje są zawsze interesujące i rozwijające. Zajęcia umuzykalniające dla dorosłych zalecane są wszystkim, którzy w dzieciństwie nie mieli styczności z muzyką, a właśnie teraz pragną spełnić to marzenie, by grać na instrumencie czy ładnie śpiewać. Niezależnie od wieku – każdy może odkryć tajemnice  muzycznego świata. Lekcje prowadzone są w systemie zajęć indywidualnych stacjonarnie lub online. W ramach zajęć umuzykalniających nauczyciel przygotowuje kandydatów do egzaminów wstępnych do szkół muzycznych, na studia (kierunek wokalistyka, muzykoterapia oraz inne, które nie wymagają średniego wykształcenia muzycznego). Zajęcia umuzykalniające to oferta, z której chętnie korzystają kobiety ciężarne (w ramach specjalnych zajęć w Akademii dla przyszłych mam), młodzi rodzice, opiekunki oraz przedszkolanki. Zajęcia umuzykalniające obejmują również poprawę wyczucia rytmu u ucznia, a więc zalecane są dla osób, które chciałyby zajmować się tańcem czy teatrem. Podczas zajęć umuzykalniających nauczyciel wraz z uczniem ustalają wspólny plan działania. W zależności od potrzeb uczniowie zachęcani są do spotkań systematycznie 2 razy w tygodniu.

Wolodymir Derkach

Instruktor gry na gitarze - urodzony w Kijowie - dzieciństwo i młodość spędził w Kirowogradzie. Jego pasją stała się muzyka rockowa. Fascynacja ta zaowocowała umiejętnością wirtuozerskiej gry na gitarze. Podróżował wraz z zespołem filharmoników (trasa koncertowa), koncertując w wielu miastach dawnego ZSRR. Po odzyskaniu przez Ukrainę niepodległości założył zespół "Salvador Dali" wraz z którym koncertował w wielu kurortach na Krymie.
Do Polski sprowadziła go chęć poznania kultury naszego kraju. "Salvador Dali", już jako duet koncertował też w wielu polskich miastach, trafiając ostatecznie do Kamienia Pomorskiego. Tutaj muzyk znalazł zatrudnienie w Kamieńskim Domu Kultury, jako instruktor gry na gitarze.
Lekcje u Pana Derkacha trwają 40 minut. Nauczany materiał uzgadniany jest indywidualnie, jest uzależniony od stopnia opanowania instrumentu przez ucznia.

Valerii Burianenko

Instruktor muzyki - urodzony w Kirowogradzie (Ukraina) w 1969 roku, jeszcze w dzieciństwie jego pasją stała się gra na dętych instrumentach w orkiestrze dętej.
W swoich stronach rodzinnych pracował jako nauczyciel Szkoły Muzycznej i artysta Kirowogradzkiej Filharmonii. Do Polski przyjechał w składzie duetu "Salvador Dali" celem poznania kultury polskiej i przekazania swojej sztuki muzycznej polskiemu słuchaczowi. Występował w wielu miastach, trafiając wreszcie do Kamienia Pomorskiego, gdzie jest zatrudniony jako instruktor muzyki w Kamieńskim Domu Kultury. Pracuje z młodzieżą, podchodząc do uczniów indywidualnie, biorąc pod uwagę ich stopień zdolności i cechy charakteru.
Valerii Burianenko ma bardzo dobry kontakt z młodzieżą, jest osobą bardzo życzliwą i lubianą, a jego lekcje muzyki zawsze są interesujące.
Należy podkreślić, że jego piękna gra na saksofonie podczas występów zespołu "Salvador Dali" stwarza niesamowitą atmosferę z nutką bluesowej nostalgii.
Często powtarza, że jego muzyka powstaje podczas gdy przebywa w urokliwych miejscowościach i dlatego uważa, że Kamień Pomorski jest idealnym miejscem dla jego muzycznej twórczości.

Bip Kamieński Dom Kultury Facebook Kamieński Dom Kultury Instagram Kamieński Dom Kultury Youtube Kamieński Dom Kultury