Nagrody
1986
Po raz pierwszy publicznie Stawnianki wystąpiły na IV Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Amatorskiej Wsi w Nowogardzie w 1986 roku. Kapela otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę za scenografię. Z ciekawostek scenografia ta została później skradziona.
1987
W roku 1987 kapela otrzymała nagrodę „Głosu Szczecińskiego„– kulturalna wieś oraz nagrodę im. Jędrzeja Cierniaka dla Pani Janiny Latawiec za propagowanie kultury na wsi, którą odebrała dnia 28 lutego 1987 roku w Warszawie.
Następnie zespół zdobył I miejsce na IV Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Świdwinie za „Darcie pierza” i „Chodzenie z rajem” a pierwszy występ na Wojewódzkim Przeglądzie Kapel i Zespołów Ludowych w Lipianach zakończył się wyróżnieniem.
1988
W 1988 roku zespół wziął udział w Przeglądzie Twórczości Amatorskiej Wsi w Kamieniu Pomorskim gdzie otrzymał I miejsce.
Krajowy Przegląd Zespołów Ludowych Przytoczna, zajęcie I miejsca oraz występ w programie „Telewizja prowincja„.
1996
Zajęcie I miejsca podczas I Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim.
1998
Nagroda z rąk marszałka, wręczona na III Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Wolinie.
1999
Wyróżnienie dla zespołu, podczas IV Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim.
2000
Wyróżnienie dla zespołu Stawnianki na XIII Prezentacjach Kulturalnych Wsi Pomorza Środkowego.
Srebrna Malwa dla zespołu Stawnianki za Przyśpiewkę o Drawsku Pomorskim na XIII Prezentacjach Kulturalnych Wsi Pomorza Środkowego.
Dyplom dla Stawnianek za udział w Korowodzie na XIII Prezentacjach Kulturalnych Wsi Pomorza Środkowego.
2001
Wyróżnienie dla zespołu śpiewaczego Stawnianki za udział w Rejonowym Przeglądzie Zespołów Ludowych w Świnoujściu.
2002
Wyróżnienie Burmistrza Kamienia Pomorskiego dla zespołu Stawnianki za nominację do nagrody Złotej Wstęgi Ziemi Kamieńskiej w kategorii Twórczość i Propagowanie Kultury 2002.
Podziękowania dla Zespołu Ludowego Stawnianki za występ na Festynie „Dary Jesieni„, który odbył się w PSP Ostromice.
2003
Nagroda Dyrektora Ośrodka Kultury i Sportu w VII Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim za zajęcie I miejsca.
Srebrna Malwa dla Marianny Kondratowicz, członkini zespołu Stawnianki za udział w konkursie solistów na XVI Prezentacji Folklorystycznej Pomorza Środkowego.
Brązowa Malwa dla Stawnianek za udział w Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych na XVI Prezentacjach Folklorystycznych Pomorza Środkowego.
2004
Gratulacje dla zespołu Stawnianki od Burmistrza Kamienia Pomorskiego za zdobycie Pucharu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego podczas Konkursu Muzycznego Zespołów Ludowych, który odbył się w ramach II Zachodniopomorskiego Przeglądu ARA Środowisk Wiejskich.
Dyplom dla zespołu za zajęcie I miejsca w Konkursie Muzycznym Zespołów Ludowych, podczas II Zachodniopomorskiego Przeglądu ARA Środowisk Wiejskich w Ińsku.
Podziękowanie dla Stawnianek od Rady Sołectwa i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozielicach za uświetnienie swoim występem obchodów z okazji Dnia Dziecka.
Wyróżnienie w Kategorii Kapel i Zespołów Wokalno- Instrumentalnych dla Stawnianek w XIX Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych i Gawędziarzy Ludowych w Lipianach.
Dyplom dla Stawnianek za zdobycie II miejsca oraz Nagrodę Konika Morskiego w VII Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w kategorii: Zespoły Śpiewcze.
Podziękowania dla Zespołu Stawnianki z wyrazami szacunku i uznania od Starosty Kamieńskiego z okazji XX- lecia istnienia zespołu.
Srebrna Malwa dla zespołu Stawnianki w kategorii „Przyśpiewka o Drawsku„, podczas XVII Prezentacji Folklorystycznych Pomorza Środkowego.
Wyróżnienie dla zespołu Śpiewaczego Stawnianki w kategorii Zespołów Śpiewaczych, podczas XVII Prezentacji Folklorystycznych Pomorza Środkowego.
2005
Dyplom dla Zespołu Ludowego Stawnianki za zdobycie Nagrody Burmistrza Kamienia Pomorskiego „Złota Wstęga Kamienia Pomorskiego” w kategorii „Twórczości i Propagowania Kultury w roku 2006„
Wyróżnienie dla zespołu Stawnianek w kategorii „Przyśpiewka o Drawsku„, podczas XVIII Prezentacji Folklorystycznych Pomorza Środkowego.
2006
Dyplom dla Stawnianek za zajęcie II miejsca w III Festiwalu Folklorystycznym w Czarnem.
2007
Podziękowania dla Stawnianek za wkład i organizację XV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kamieniu Pomorskim.
Dyplom dla Stawnianek za uczestnictwo w Rejonowych Eliminacjach Przeglądu Muzycznych Zespołów Ludowych w Gryficach.
Dyplom dla zespołu za udział w XX Prezentacjach Folklorystycznych Pomorza Środkowego w Drawsku Pomorskim.
2008
Udział w XII Festiwal Współczesnej Kultury w Kamieniu Pomorskim gdzie Stawnianki zdobyły II miejsce.
II miejsce podczas V Jubileuszowego, Pomorskiego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych, Biesiadnych i Kapel Podwórkowych im św. Andrzeja w Debrznie.
2009
Dyplom dla Stawnianek za udział w Pikniku z Folklorem w Świnoujściu. Złoty laur za udział w Festiwalu Baby Wielkanocnej i Potraw Świątecznych.
Zespół Stawnianki zajmuje III miejsca w kategorii Zespół Śpiewaczy i VI Festiwalu Folklorystycznym „Krajobrazy Sceny Ludowej„
Wyróżnienie dla Stawnianek w kategorii Zespół Folklorystyczny- Dorośli na VI Pomorskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych w Debrznie.
2010
Zespół Stawnianki zdobywa II miejsce w Regionalnym Przeglądzie Piosenki Ludowej w Drawnie.
2011
I miejsce dla Stawnianek podczas IV Wojewódzkiego Festiwalu Zespołów Piosenki Ludowej w Drawnie.
Dyplom dla Stawnianek za udział w Regionalnym Spotkaniu Zespołów Artystycznych Ochotniczych Straży Pożarnych w Giżynie.
Srebrna Malwa dla naszego zespołu podczas II Drawskiego Jarmarku Folkloru.
Brązowa Malwa dla naszego zespołu podczas II Drawskiego Jarmarku Folkloru.
Dyplom dla Stawnianek za zajęcie III miejsca w Drużynowym Turnieju Sołeckim w ramach Tradycyjnych Dożynek Gminnych w Jarszewie.
Dyplom dla Stawnianek za udział w II Drawskim Jarmarku Folkloru w kategorii: „Przyśpiewka Dożynkowa„
Dyplom dla Stawnianek za zajęcie I miejsca w kategorii: „Zespół Folklorystyczny” na VIII Pomorskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych, Biesiadnych i Kapel Podwórkowych im. Św. Andrzeja w Debrznie.
2012
Zdobycie przez nasz zespół Grand Prix podczas XVI Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej w Kamieniu Pomorskim.
2013
Zdobycie przez nasz zespół Grand Prix podczas III Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej „Swojskie Granie i Śpiewanie”
Grand Prix dla zespołu Stawnianki na X Festiwalu Folklorystycznym „Krajobrazy Sceny Ludowej” w Czarne.
Nagroda dyrektora CKST dla naszego zespołu, podczas Jubileuszowego X Przeglądu Zespołów Folklorystycznych, Biesiadnych i Kapel Podwórkowych w Debrznie.
2014
III miejsce dla zespołu Stawnianki w kategorii zespół śpiewaczy z towarzyszeniem kapeli, podczas XVIII Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna w Kamieniu Pomorskim.
2015
Grand Prix dla naszego zespołu, podczas V Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej „Swojskie Granie i Śpiewanie„
II miejsce dla Stawnianek w kategorii: „Zespoły Śpiewacze z Towarzystwem Kapel” podczas XIX Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna w Kamieniu Pomorskim.
Dyplom dla Stawnianek za zajęcie II miejsca w kategorii: „Zespół Śpiewaczy Ludowy” na XI Pomorskim Przeglądzie im. Św. Andrzeja w Debrznie.
2016
Dyplom dla Stawnianek za zajęcie II miejsca w kategorii: „Zespół Śpiewaczy„, podczas XIII Festiwalu Folklorystycznego „Krajobrazy Sceny Ludowej”
Wyróżnienie dla naszego zespołu w kategorii: „Zespół Ludowy„, podczas XII Pomorskiego Przeglądu im. Św. Andrzeja w Debrznie.
I miejsce dla zespołu Stawnianki podczas X Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Ludowej w Drawnie.
2017
I miejsce dla naszego zespołu, podczas XXI Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna w Kamieniu Pomorskim.
2018
II miejsce dla Stawnianek w kategorii: „Zespoły Śpiewacze z Instrumentem Akustycznym w Towarzystwie Kapel” podczas XXI Festiwalu Współczesnej Kultury Ludowej im. Jana Iwaszczyszyna w Kamieniu Pomorskim.
II miejsce dla naszego zespołu w XIV Pomorskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych, Biesiadnych i Kapel Podwórkowych im. Św. Andrzeja.
2019
Dyplom dla Stawnianek za udział w Festiwalu- Konkursie Karawana Kultury „Music Islands Open” w Województwie Zachodniopomorskim.