11.11.2022

 

Mamy ogromną przyjemność zaprosić na niezwykłe✨️ widowisko muzyczno- literackie upamiętniające 200. rocznicę wydania "Ballad i romansów" A. Mickiewicza p.t. Polska Muzyką Malowa🎶🇵🇱

 

Projekt ma na celu zainteresowanie na nowo współczesnego odbiorcy archaiczną poezją. 🤓 Odkrycie podobieństw w emocjonalności poety XIX w. i człowieka współczesnego jest uchwyceniem bogactwa tej poezji i stworzeniem nowej przestrzeni dla relacji muzyka-literatura.
 
muzyka: Beniamin Baczewski / słowa A. Mickiewicz
wykonawcy: Magdalena Witczak – sopran, Beniamin Baczewski – klarnet, saksofon sopranowy, programowanie, Tomasz Jocz – instrumenty klawiszowe.
 
⏰️ 11 listopada 2022 roku, godz. 16:00
Czas trwania koncertu: ok. 1 h.
📍Katedra Kamieńska
 
👁 Elementem wyróżniającym ten projekt jest przedstawienie wybranych fragmentów tomu "Ballady i romanse" w przystępnej muzycznie interpretacji, spójnej ekspresyjnie z nastrojem poezji A. Mickiewicza. Ukazuje to „Ballady i romanse” w nowym świetle, jako zbiór uniwersalny, wciąż żywy, a nie będący jedynie muzealnym artefaktem.
 
Polska muzyką malowana, to projekt badawczy, którego pomysłodawczynią jest Magdalena Witczak (prof.AS), zrealizowany został na Akademii Sztuki w Szczecinie, a światowe prawykonanie odbyło się 09.12.2021 w Filharmonii w Szczecinie.
Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach Święta Niepodległości razem z nami 🇵🇱😊
 
Do zobaczenia!